Nezávislí

Prachatice

volte

MOTO: „Dobrý hospodář myslí na budoucnost, nerozdává z cizího a nežije na úkor budoucích generací“

V životě každého člověka přijde mnohokrát okamžik, kdy něco končí a naopak, něco nového začíná. U mě přichází takový okamžik právě nyní. Po 12 letech jsem opustil funkci starosty našeho krásného města a po více než 19 letech i samotný prachatický městský úřad.

Odcházím jako přesvědčivý vítěz posledních komunálních voleb, bohužel ani téměř 28 % získaných hlasů voličů pro naše uskupení NEZÁVISLÍ a nejvyšší počet preferenčních hlasů pro mou osobu a naprostou většinu kolegů z naší kandidátky nestačilo.

Volební systém v ČR je nastaven tak, že za určitých předpokladů umožňuje uzavření koalic i bez vítěze voleb. U našich sousedů a naprosté většiny států EU je uzákoněna přímá volba starostů a hejtmanů, a tudíž by se tam něco takového stát nemohlo. Vládnout tak bude našemu městu koalice poražených stran. I tak jim přeji mnoho úspěchů a moudrých rozhodnutí ve prospěch občanů našeho města.

S pokorou děkuji všem voličům za jejich hlasy a projevenou přízeň. Děkuji za příležitost vést po mnoho let naše město. Jsem hrdý, že jsem byl společně s našimi koaličními partnery a dalšími kolegy u mnoha zdařilých projektů a investic, které byly uskutečněny ve prospěch města a jeho občanů.

Máme ve velké míře opravené všechny školy a školky, bytové i nebytové domy, památky, plavecký bazén s wellness centrem, vybudovaný Areál lesních her, hokejbalové hřiště, opravená sportoviště, majetek v našich osadách atd. Téměř dokončený je amfiteátr s letním kinem, Štěpánčin park a také velký vodojem, který umožní bezpečnější, levnější a větší zásobování města místní pramenitou vodou.

Jsem rád, že jsme uvážlivou cenovou politikou šetřili peněženky našich spoluobčanů a nezvyšovali nájemné, poplatek za odpady, daň z nemovitostí a zajistili v této složité době na několik dalších let levné teplo z naší městské teplárny.

Zároveň předáváme novému vedení uspořené finanční prostředky v objemu cca 100 mil. Kč, které jsme spořili na naše projekty, a úvěry o něco málo vyšší než 35 mil. Kč, které jsou zcela splatné do cca dvou let.

Budeme slušnou a konstruktivní opozicí. Pro Vás, občany, budeme i nadále pracovat v zastupitelstvu města a zasazovat se o priority uskupení NEZÁVISLÍ. Vím, že prosazovat náš volební program z řad opozice bude nelehké, ale budeme usilovat o každý krok správným směrem. I nadále zůstaneme otevřeni Vašim podnětům, budeme hájit Vaše potřeby, pomáhat řešit problémy a snažit se, aby město Prachatice bylo dobrým místem pro život.

Děkuji všem za spolupráci a přízeň a těším se na další spolupráci z pozice opozičního zastupitele – Ing. Martin Malý

Seznam všech kandidátů kandidujících v komunálních volbách v Prachaticích seřazený podle počtu získaných hlasů

Trocha volební statistiky a srovnání kandidujících politických subjektů v Prachaticích mezi lety 2014 až 2022

Další články…

hospic
domov-mv
dmk
+17
°
C
+20°
+
Prachatice
Čtvrtek, 18
7 denní předpověď